<<Հայկական ժամանակ>>  օրաթերթը  հավատարիմ մնալով փաստերը  խեղաթյուրելու, մտածածինը որպես <<վստահելի աղբյուրների>> տեղեկատվություն ներկայացնելու, առիթի դեպքում ցեխ  շպրտելու  գործելաոճին` երկու հարբած  քաղաքացիների կողմից հասարակական կարգ խանգարելը վերագրել է ԱԱԾ աշխատակիցներին:
Պաշտոնապես  հայտնում ենք, որ հունիսի 4-ին Բաղրամյան պողոտայից ոստիկանության բաժին <<հրավիրված>>  երիտասարդները ԱԱԾ  աշխատակիցներ չեն և որևէ առնչություն  չունեն  համակարգի հետ:
Տարակուսանք է առաջացնում այն հանգամանքը, որ թերթը  հերթական անգամ փորձում է վարկաբեկել մի կառույցի, որը  վայելում է հասարակության վստահությունը: Թերթի  որդեգրած` պախարակելու, վարկաբեկելու  աշխատաոճը պարզապես ջուր է լցնում արտաքին ոչ բարյացկամ ուժերի ջրաղացին, հրճվանք և ոգևորություն պատճառում նրանց: Արդյոք նրանց ուրախություն պատճառելը թերթը նպատակ  է  դարձրել,  թե  կիսում  է  նրանց բերկրանքը:

Газета ''Айкакан жаманак'' оставаясь верной своему стилю: подтасовке фактов, предоставлению вымышленной информации якобы ''достоверных источников'', обливания грязью, представила нарушивших общественный порядок двух подвыпивших граждан сотрудниками СНБ РА.
Официально заявляем, что молодые люди ''приглашенные'' 4 июня с проспекта Баграмяна в отделение полиции не являются сотрудниками СНБ и никакого отношения к структуре не имеют.
Вызывает недоумение то обстоятельство, что газета в очередной раз пытается скомпроментировать структуру, которая пользуется доверием у общественности. Дескридитация, охаивание, что присуще этой газете на руку недоброжелательно настроенным внешним силам, радует и воодушевляет их. Неужели их радость является целью газеты или она разделяет их ликование.