<<Հայկական ժամանակ>> օրաթերթը, օգտագործելով <<լավատեղյակ աղբյուրներ >> ձևակերպումը, հաճախ է կեղծ տեղեկություններ հրամցնում հասարակությանը:
Ի սկզբանե, շատ լավ իմանալով, որ այն չի համապատասխանում իրականությանը, չփորձելով անգամ համապատասխան կառույցից ճշտել դրա իսկությունը, խմբագրությունը չի խորշում այն որպես ստույգ տեղեկատվություն ներկայացնել:
Տեղեկացնում ենք, որ <<Հայկական ժամանակ>> օրաթերթի 21 համարում /07.02.12/, հրապարակված <<լավատեղյակ աղբյուրներից>> ստացված լուրերը թե, <<օրեր առաջ ՀՀ ԱԱԾ Կոտայքի մարզային ստորաբաժանման չորս աշխատակիցներ Հրազդանի քաղաքապետի ընտրությունների հետ կապված հրաժարականի դիմումներ են ներկայացրել>> սուտ է և չի համապատասխանում իրականությանը:
Չենք կարծում,որ անհարգելի վերաբերմունքը թե անձանց և թե տարբեր կառույցների նկատմամբ պատիվ է բերում թերթի խմբագրությանը և այս աշխատաոճով հնարավոր է ակնկալել փոխադարձ հարգանք:

Газета <<Айкакан жаманак>> используя формулировку <<осведомленные источники>>, часто предоставляет общественности фальшивую информацию.
Изначально, очень хорошо зная, что она не соответствуют действительности, не пытаясь даже уточнить у соответствующих организаций их подлинность, редакция не гнушается представлять их как достоверную информацию.
Информируем, что новости полученные от <<осведомленных источников>>, опубликованные в номере 21 /07.02.12/ газеты <<Айкакан жаманак>> якобы << несколько дней тому назад четыре сотрудника Котайкского районного подразделения СНБ РА подали заявления об отставке связанных с выборами мэра Раздана>> ложь и не соответствует действительности.
Не думаем, что неуважительное отношение по отношению как к лицам так и к разным организациям оказывает честь редакции газеты и с подобными методами работы невозможно ожидать взаимного уважения.